Menu
Web Sitesi Stratejileri

Web Sitesi Stratejileri

KURUMSAL WEB SİTESİ HAZIRLARKEN İŞ STRATEJİLERİ

Code Center Yazılım Hizmetlerimiz, Mersin kurumsal web tasarım ekibi ile bir web sitesi oluştururken doğru iş stratejilerinin neler olduğunu bilmekteyiz. Mersin Web Tasarım ekibimiz; tecrübesine dayanarak web siteniz için doğru iş stratejilerini sizlerle paylaşmak istemektedir. Birçok firma başarılarını web sitelerine olan ziyaretçi sayısı ile ölçmektedir.

Birçok firma başarılarını web sitelerine olan ziyaretçi sayısı ile ölçmektedir. Aslında gerçek başarı genel olarak belirlenen strateji ile alakalıdır. Firmanızın, web tasarımcıları ile çalışmaya başlamadan önce, firma içerisindeki tüm karar birimleri ile her satış ve pazarlama adımın da neler başarmak istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir.

  • Firma müşterileriniz kimlerdir?
  • Nelere ihtiyaçları vardır?
  • Müşterileriniz web sitenizde satın alma kararı verirken site içerisinde ne kadar yardıma ihtiyaç duyuyorlar?

Tüm bunları analiz etmiş olmanız gerekir. Web sitenizde ürünlerinizi nasıl sunmak ve göstermek istediğinizden emin olmalısınız. İlk önce hangi ürünü öne çıkarmanız gerekmekte olduğunu bilmelisiniz. Yani önce plânınızı oluşturmalısınız, sonra doğru iş stratejilerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Web sitesi stratejilerinde, doğru plânlama ve iyi hizmet adı altında hepsi zincirleme olarak hedefiniz olmalıdır. Bunlar ise; satış servisi, online satış, işlem geçirme/ gerçekleştirme, satış sonrası hizmetler ile pazarlama sonrası veri analizi gibi doğru yol alma kategorileridir. Ayrıca web siteniz de etkin müşteri hizmetleri de firmanız için son derece ulaşılabilir bir hedeftir. Sitenizde gereken tek şey doğru ilke, uygulama ve araçlardır.

Web sitenizin, müşterileri dinleyebildiğinden emin olun. Mersin kurumsal web tasarım ekibimizden aldığımız bilgilere göre ise; başarılı satış uzmanları işinin en önemli kısmının, müşterinin genel mesajlarını dinlemek olduğunu bilir. Web sitelerinde de aynısı olmalıdır. Üstü açık mesajlarınız bir bilginin talep edildiği net isteklerdir. Müşterilerinizin web sitenizden ne istediğini bilmelisiniz. Sizden ne tür bilgi istenildiğinden bir kez emin olduğunuzda bunu müşterilere
vermeniz gerektiğini biliyor olmalısınız. İster sitenize yeni bilgiler ekliyor olun, isterse gelen mesajlarınıza dönüş sağlıyor olun. Hizmet çözümünüz, burada hızlı yanıtlama yeteneğinizi daha da ileriye götürmelidir. Web sitenizde satış veya hizmet sunarken, kaliteli bir müşteri hizmetleri müşterinin istediği içeriğin hemen sunulmasını gerektirir.

Bu nedenle sitenizde müşteri hizmetlerinin bulunmasını ve müşterilerinize kullanımda kolaylaştırmayı sağlamalısınız. Sitenizde harika bir içerik var ve müşteri kolaylıkla bulamıyorsa bu sizin işinize yarayabilir mi?
O halde; içeriklerin bir web site yöneticisinin tahminlerine göre değil, kullanıcılarınıza göre bilgi odacıklı düzenlemeniz gerekir. Ayrıca web sitenizde bütün iletişim kaynaklarınızı da bütünleştirmeniz gerekmektedir. Örneğin; e-posta, canlı destek veya telefon gibi bilgi tabanınızı geliştirerek yatırımınızın geri dönüşünü daha da arttırabilirsiniz.

Kurumsal web site stratejilerinden biri de, online dünyayı gerçek dünyaya bağlamanızdır. Satış yapan şirketlerin, satış operasyonlarını gerçek dünyadaki faaliyet merkezleri ile bir araya getirmesi gerekmektedir. Çünkü çoğu müşteriler bir web sitesini ,mağazaya veya hizmet noktasına gitmeden önce inceleme niyetiyle bir kez ziyaret eder.

Tüm bu sebeplerle beraber markanız ve doğru stratejinizle internette başarılı olmak, satışlarınızı arttırmak ve markanızı güçlendirmek isteyen her işletme için web sitesi platformunda iş stratejisi hakimiyetine sahip olmalısınız.
Bizlere ulaşarak Mersin kurumsal web tasarım ekibimizle; web siteniz de hedef ve doğru iş stratejisi ile markanızla satışlarınızı arttırıp güçlü finansa ulaşabilirsiniz.