Menu
Web Sitelerinde Yaygın Sorunlar

Web Sitelerinde Yaygın Sorunlar

Güncel Olmayan Web Sitelerinde 14 Yaygın Sorunlar

Güncel olmayan bir web siteniz mi var?
Mersin Web Tasarım ekibimiz; web sitenizin katılımını ve dönüşümlerini azaltacak 14 yaygın sorunu işletmeniz için nasıl belirleyip düzelteceğinizi Mersin Code Center Yazılım Hizmetleri olarak sizlerle paylaşacağız.

Web Siteniz Size ve İş Amaçlarınıza Karşı Mı Çalışıyor!
Web sitenizi birkaç yıl önce mi başlattınız? Öyleyse, güncelleme zamanınızın geldiğini bilmelisiniz. İnternet, web geliştirme standartları ve en iyi uygulamalar sürekli olarak gelişip güncellenmektedir.
İnsanların bilgiyi nasıl tükettiği ve web sitenize nasıl eriştiği zamanla değişmektedir. Güncel olmayan web siteleriyle ilgili yaygın sorunlardan bazılarına değinmemiz gerekirse;

Web sitenizin temel amacı, işletmenizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize tanıtmak ve ürünlerinizi satmaktır. Bu nedenle, işletme web sitenizin belirli öğelere ve işlevlere ihtiyacı vardır.
Ancak zamanla, işletme web sitenizin etkinliği azalabilir. Web sitenizin iş hedeflerinizi hala karşılayıp karşılamadığını belirlemenize yardımcı olmak için, eski web sitenizdeki yaygın sorunları ortadan kaldırmanız da sizlere Mersin web tasarım ekibimiz yardımcı olacaktır.

14 Güncel Olmayan Web Siteleriyle İlgili Sorunlar!

1. Yüksek Hemen Çıkma Oranı
Hemen çıkma oranı, bir web sitesi ziyaretçisinin bir sayfayı görüntüledikten sonra sitenizde ne kadar kaldığını gösterir.
Web tasarımınızın hemen çıkma oranı% 50'nin üzerindeyse, bu, ziyaretçilerin% 50'sinin sitenizdeki farklı sayfalara gitmeden ayrıldığı anlamına gelir. Güncel olmayan web siteleriyle ilgili en temel sorunlardan biridir.

Yüksek hemen çıkma oranlarının bot trafiğini, web tasarım sorunlarını, bilgi mimarisini vb. İçerebilecek çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Web sitenizi kullanıcı ara yüzünü (UI) ve kullanıcı deneyimini (UX) göz önünde bulundurmadan tasarlamak hemen çıkma oranını artırabilir.. Ve işletmeniz için web sitenizi yeniden tasarlama zamanıdır.

2. Mobil Öncelikli Olmayan Web Sitesi
Mobil cihazlara öncelik veren bir web sitesine sahip olmamak, eski web sitelerinde en yaygın sorunlardan biridir. Çevrimiçi ziyaretçiler sitenize herhangi bir cihazdan erişebilir mi? Eğer cevabınız hayırsa, bir mobil ziyaretçi sitenizi ziyaret ettiğinde ve bu okunamadığında, hızlı bir şekilde tıklayıp sitenizden çıkacaktır. Yani hedef kitlenizin en başından önemli bir bölümünü maalesef ki kaçırarak kaybetmiş olacaksınız!

Müşterileriniz için zaman kaybı olmadan, ekran boyutuna bakmaksızın, web sitenizin tüm cihazlardan erişebilir olması gerekmektedir. Sizde işletmeniz adına mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak için daha detaylı makalemizden responsive web tasarım bilgi alabilirisiniz veya Code Center Yazılım hizmetlerimizden bizlere ulaşabilirsiniz..
Size sunmak istediğimiz uzman alanımızdaki Mersin web tasarım ekibimizle; işletmenizin web sitesine değer katın, potansiyel müşterilerinizin farkına varın…

3. Kötü Web Sitesi Sağlığı
Güncel olmayan web siteleriyle ilgili diğer bir yaygın sorun da, çok sayıda "Sayfa Bulunamadı" veya diğer tarama hatalarıdır. Bu hatalar, web sitenizin sağlığını etkilemektedir.
Web sitenizin performansını düşüren herhangi bir 404 hatası, tarama hatası veya başka herhangi bir hata olup olmadığını bilmelisiniz. Ayrıca, tıklama oranlarının yanı sıra web sitenizin arama sonuçlarında ne sıklıkta göründüğüne de bakmalısınız.
Bu kontroller web sitenizin iyi performans göstermediğini gösteriyorsa, yeni veya güncellenmiş olan bir web sitesinin zamanı gelmiş demektir.

4. Ziyaretçiler İçeriği Keşfetmiyor
Organik ziyaretçilerde, yüksek hemen çıkma oranlarında veya ana sayfanızdan geçmeyen çok sayıda çevrimiçi ziyaretçide bir düşüş gösterdiğini varsayalım . Varsaydığımız bu durumda, web siteniz tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sunmuyor demektir.

Gün geçtikçe modern tüketiciler her zamankinden daha sofistike ve talepkâr hale geliyor. Web tasarım beklenen kullanıcı deneyimini sağlamıyorsa, tüketicileriniz sitenizden ayrılacaktır. Bu da, işletmenizdeki var olan müşterilerinizi kaybetme anlamına gelmektedir.

5. Yavaş Sayfa Yükleme Hızı
Güncel olmayan web siteleriyle ilgili en yaygın sorunlardan diğer biri ise sayfa yükleme hızlarıdır. Sadece ziyaretçileriniz için gerekli olan hızlı yükleme sitesi değil, Google; sayfa yükleme hızını bir arama sıralama faktörü olarak kabul etmektedir. Bu durum sayfa optimizasyonunu çok önemli hale getirir.
Çünkü; bir ziyaretçi sitenize geldiğinde, onları etkilemek için yalnızca 5 veya 6 saniyeniz vardır. Web sitenizin yüklenmesi 5 saniyeden uzun sürerse, muhtemelen web sitenizden ayrılmış olacaklardır.

6. Sık Olmayan Web Sitesi Güncellemeleri
Modası geçmiş web siteleriyle ilgili ana sorunlardan bir diğeri de temel ihmaldir. Birçok işletme, bir web sitesi başlatmak ister ve bunu hemen unutarak hata güncellemelerine dikkat etmeyerek yapar. Bu durum web siteniz olsa bile şirketinizin işine asla yaramaz!

Yalnızca bir alan adı satın alıp ve bir hisse senedi ile web sitesi başlatarak çok fazla web sitesi trafiği bekleyemezsiniz. Web sitenizin sık olmayan ama işletmenizin ihtiyacı olan güncellemelere zaman zaman ihtiyacı vardır. Bir web sitesinde proaktif olarak çalışmanız ve ondan ciddi ticari sonuçlar elde etmek için ince ayar yapmanız gerekmektedir.
Web sitenizi düzenli olarak güncellemiyorsanız, web sitenizi yenileme zamanı artık çoktan gelmiştir.

7. Düşük Potansiyel Müşteri Oluşturma Sonuçları
Çevrimiçi ziyaretçilerin vasat bir web sitesinden, çok iyi tasarlanmış bir web sitesine güvenme ve satın alma olasılığı daha yüksektir. Eğer varsa, yeterince yol almıyorlarsa sitenizden, yeni bir web sitesi gerekmektedir.
Mersin web tasarım ekibimiz ile, web sitenizi kullanıcı beklentilerini karşılayacak şekilde yeniden tasarlayarak, çevrimiçi potansiyel müşteri oluşturmayı sağlıyoruz. İyi bir web tasarımı, ziyaretçinin zihninde güven ve otorite anlamına gelmektedir. Potansiyel müşterilerinizin size e-posta yoluyla ulaşmaya veya iletişim formunu doldurmaya da motive eder.

8. Etkisiz Harekete Geçirici Mesaj
Harekete Geçirici Mesaj (CTA) temel bir web tasarım öğesidir. CTA düğmeleri, web sitesi ziyaretçilerine sizinle etkileşim kurmaları için ilham verir. CTA'lar, hizmet teklifleri veya bir e-posta bülteni için kayıt formları, iletişim formu, randevu planlama, ücretsiz indirmeler, ürün numune talepleri vb. şeyler içerebilir. Ancak dönüşümleri arttırmak için CTA düğmelerini akıllıca web sayfanıza yerleştirmelisiniz.
Düşük bir web sitesi dönüşüm oranınız varsa, bu ziyaretçilerinizin istediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz işlemi yapmadığı anlamına gelir. Bu durum, daha iyi bir web sitesine ihtiyacınız olduğunun en net göstergesidir.

9. Sosyal Medya Katılımı Yok
İşletmenizde; ürün ve hizmetlerinizi pazarlamak için sosyal medyayı kullanıyor musunuz?
Sosyal ticaret ve sosyal satış, çevrimiçi satışları artırmak için kritik stratejilerdir. Ve birçok işletme; marka oluşturma, sosyal farkındalık, müşteri etkileşimi, geri bildirim toplama vb. birçok seçeneği sosyal medya platformundan sağlamaktadır.

Çünkü ; İnsanların% 90'ı sosyal medyada takip ettikleri markalardan alışveriş yapmaktadır.
Sosyal medyanın iş dünyasındaki rolü genişliyor ve daha fazla işletme, bu rol sayesinde sosyal kanallarından daha fazla yeni müşteriler keşfediyor.
Web sitenizde sosyal paylaşım ve yorum yapma seçenekleriniz yoksa, bir web sitesi güncellemesine ihtiyacınız var demektir.
Erişiminizi artırmak, katılımınızı ölçmek ve değerli zamanınızdan tasarruf etmek için Mersin web tasarım ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

10. Şirket Blogu Yok
Organik arama motoru, trafiği elde etmenin en iyi ve en basit yollarından biri olmasıyla beraber, gönderi blog girişleri de yazmaktır. Web siteniz de yeni içerik oluşturmak, site ziyaretçilerini daha anlayışlı içerik için geri gelmeye teşvik eder.
Web sitenizde bir blogunuz yoksa, sitenize birkaç tane blog eklemeyi düşünebilirsiniz. İlgi çekici blog yazıları yazmak hem arama sıralamanızı hem de web sitesi katılımını arttırmanın ekili yoludur.

11. Marka veya Kitle Değişimi
İşiniz akıcı olarak devamlılık sağladığında kaçınılmaz olarak, zaman içinde değişecek ve büyüyeceksiniz. Belki yeni bir ürün teklifi, gelir modeli, ikincil hedef kitle geliştirmek isteyeceksiniz veya adresinizi değiştirdiniz! Bunların tümü, yeni bir web sitesine ihtiyaç duymanızın nedenleridir.

Müşteriye yönelik etkileri olan bir iş değişikliği yaşadıysanız, bunu web sitenizde göstermeniz gerekir. Web sitenizde güncellenmiş ve doğru bilgilere sahip olmak, işletmenizde güvenilirlik oluşturur ve web sitenizi güvenli kılar. Fakat halen eski web sitesine sahip olduğunuzda ise, tam tersi bir izlenim yaratırsınız.

12. Eski Tasarım Öğeleri
Modası geçmiş web siteleriyle ilgili en yaygın sorunlardan biri, modası geçmiş tasarım öğeleridir. Bunlar, HTML tablo öğesi içeren sayfa düzenlerini, giriş sayfalarını veya hala Flash kullanan her şeyi içerir. CSS çok daha sağlam bir tasarım ve geliştirme aracı olduğundan, artık neredeyse hiç kimse bunları kullanmamaktadır.
Web siteniz bu öğelerden herhangi birini içeriyorsa, yeni bir web sitenizin zamanı artık gelmiştir! Eski bir web siteniz mobil uyumlu değildir, geçersiz HTML kodu içerir ve SEO dostu değildir. Maalesef gitmeleri gerekiyor!

13. Web Sitenizi Güncelleyememe
En basit web sitesi güncellemeleri bile yapamamak, güncel olmayan web sitelerinde karşılaşılan en sık sorunlardan biridir. Web sitenizde ihtiyaç duyduğunuz her küçük değişiklik için Mersin web tasarım ekibimizle iletişime geçerek, işletmeniz de doğru ilerlemeniz için sizlere yardımcı olabilmektedirler.

14. Eski Web Sitesi İçeriği
Web sitenizi uzun süredir güncellemediyseniz, içeriğinizin güncelliğini yitirmiş olma ihtimali çok yüksektir. Web siteniz iş hedeflerinizle bağlantılıysa, içeriğin güncel ve alakalı olmasını sağlamalısınız. Arama motorlarından organik trafik almak istiyorsanız, SEO sonuçlarını artırmak için anahtar kelime araştırmasıyla içerik oluşturmayı unutmayınız.

Güncel Olmayan Web Siteleriyle İlgili Sorunlarınız İçin;
Eski web sitelerinde, tüm bu sorunlardan herhangi birinin nasıl çözüleceğinden hala emin değilseniz, endişelenmeyin! Mersin Code Center Yazılım Hizmetlerimizden bizlere ulaşın ve bizimle iletişime geçin. Mersin web tasarım uzman ekibimiz sizi dinleyecek, sorularınızı yanıtlayacak ve ihtiyacınız olan çevrimiçi varlığa sahip olmanız için işletmeniz için en iyi yolu bulacaktır.