Menu
Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Sitesi Tasarımı nedir?
Mersin Web Tasarım ekibimizin basitçe ifade etmesi gerekirse; responsive web sitesi, mobil uyumlu bir web sitesi tasarımıdır. Responsive bir web tasarımı, herhangi bir web sitesinin cihaz ekranlarına ve her boyuttaki görünüm pencerelerine otomatik olarak uyum sağlamasına olanak tanır.

Artık masaüstü sitenin mobil ekranınızda tam olarak görünmesi için yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için ekranı parmaklarınızla sıkıştırmanız gerekmiyor. Responsive web tasarımı ile web sitesi, kullanıcı davranışına, platforma, ekran yönüne ve boyutuna anında yanıt verecektir.

Kullanıcıların web sitenizi açmak için kullanabilecekleri çeşitli cihaz türleri vardır. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için birden fazla cihazda bir web sitesi açmak çok önemlidir.
Artık piyasada çok fazla cihaz bulunmaktadır. Bunlar dizüstü bilgisayarlar, Macbook'lar, sekmeler, Android, iPhone'lar ve daha birçok şey... Her geçen gün teknoloji ve insanların kullanmayı çok sevdiği akıllı cihazlar gelişiyor. Artık her web sitesi geliştiricisi, web sitesinin her cihaza mükemmel bir şekilde uymasını istiyor.

Zamanla, en yeni telefonlara ve tabletlere ayak uydurmak giderek daha zor hale geliyor. Tek bir web sitesinin her sürümü için yeni bir kod oluşturması mümkün değil. Şirketler bu sorunun üstesinden gelmek için, responsive web sitesi tasarım hizmetleri için uzmanlardan yardım istemektedir.

Responsive web tasarımının faydalarını anlayan şirketler, web sitesi ziyaretçilerinin farkındadır. Şirketiniz için ilk web sitenizi oluşturmayı planlıyorsanız, responsive web tasarımının avantajlarını da bilmeniz gerekmektedir.
Code Center Yazılım hizmetlerimizden; Mersin web tasarım ekibimizdeki uzmanlarla görüştüğümüzde responsive web sitesi tasarım hizmetlerini nasıl sunduklarına ilişkin ayrıntıları sizlerle paylaşmak için dinledik. Hatta , şirket müşterilerinin responsive web tasarımının avantajlarından nasıl faydalandıklarını sorduk. Size bu konu hakkında ekibimizden topladığımız bilgileri tabi ki sunacağız… Ancak önce responsive web sitesi tasarımının temelleri hakkında biraz daha bilgi vermek istiyoruz.

Şirketiniz İçin Neden Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımını Tercih Etmelisiniz?
Bir web sitesi işletmeniz hakkında; kurumsal kimliğinizi, sattığınız ürünleri ve sizi tanıtan daha birçok şey söyleyebilir. Birkaç araştırmaların sonucunda ise; müşterilerin, kötü bir web sitesi tasarımı ve yönetimi nedeniyle genellikle iyi şirketleri dışladıkları sonucuna varmıştır. Bu nedenle, bir şirketin responsive web sitesi tasarım hizmetlerinden tam olarak yararlanması gerekir.

Çünkü, Responsive Web Tasarımı Daha Fazla Trafik Çekiyor…Responsive web sitesi tasarım hizmetlerine ihtiyaç duymanızın en önemli nedeni aslında budur. İnsanlar dizüstü bilgisayarlarını gittikleri yere güçlükle taşırlar. Genelde kolaylığından dolayı iPad veya telefon daha iyi bir seçim olmaktadır. Araştırmalar, insanların iş web sitelerini ve benzerlerini dizüstü veya masaüstü bilgisayarları yerine, telefonlarından kontrol etmeyi tercih ettiklerini gösteriyor. Bu, bir sitenin cep telefonları aracılığıyla daha fazla trafik çektiği anlamına gelmektedir. Şirketinizin web sitesi telefonda gecikiyor, bozuk resimler ve ya komut dosyaları gösteriyorsa, var olan potansiyel müşterilerinizi de kaybedebilirsiniz demektir. Bu nedenle, mobil uyumlu bir web sitesi tasarımı kullanmak her zaman en iyisidir.

Daha Hızlı Yükleme Hızı
Birçok şirket, telefon veya tablet optimizasyonu olmayan web siteleri oluşturmaktadırlar. Bu nedenle web siteleri, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar dışında herhangi bir cihaza yüklenmeleri oldukça zaman alır. Kısa ilgi süreleri nedeniyle, çoğu izleyici, yüklenmesi 3 saniyeden uzun süren bir siteye olan ilgisini maalesef ki kaybetme eğilimindedir. Mersin web tasarım ekibimiz, Mobil uyumlu bir web sitesi tasarımı ile yükleme hızını artırarak şirketinizin potansiyel müşterilerini el altında tutacaktır.

Responsive Web Tasarımı SEO Desteği Verir
İyi bir SEO sıralaması, işinize önemli ölçüde fayda sağlayabilir. Sitenize daha fazla trafik getirerek popülerliğinizi artıracaktır. Şimdiye kadar Google, en kaliteli içeriğe sahip web sitelerine en iyi SEO sıralarını vermiştir. Ancak Google, mobil kullanıcıların arama sonuçlarını iyileştirmek için mobil uyumlu web sitesi tasarımlarına sahip siteleri de daha fazla tercih etmektedir.

Geliştirilmiş Çevrimiçi ve Çevrimdışı Tarama Deneyimi
İlk web sitesi ziyaretlerinde kitlenizin dikkatini çekmeniz çok önemlidir. Mersin web tasarım ekibimiz bunu yapmak için, izleyicinin görselleri manuel olarak değiştirmesini gerektirmeyecek, sorunsuz çalışan, mobil uyumlu bir web sitesi tasarımı sizlere sağlamaktadır. Aksi takdirde, akıllı cihazların görünürlüğüne veya ekran boyutlarına uyum sağlayamayan bir web siteniz varsa herhangi bir müşteriniz rakip siteye geçmek isteyebilir. Mobil uyumlu web sitesi tasarımı, izleyicinin sabit bir internet bağlantısı olmasa bile siteyi kullanmaya devam etmesini sağlar.

Daha Düşük Hemen Çıkma Oranları
Responsive web sitesi tasarım hizmetlerimiz ile web sitenizi kullanıcı dostu ve cihaz uyumlu hale getirebilirsiniz. Daha fazla uyumluluk ile siteniz daha hızlı yüklenecek, sorunsuz çalışacak ve eyleme daha duyarlı olacaktır. Ayrıca, izleyicinizi siteyi daha derinlemesine keşfetmeye ve daha fazla harekete geçirici mesaj düğmesine basmaya teşvik ederek hemen çıkma oranlarını düşürür. Sıradan bir masaüstü web sitesi başka herhangi bir cihazda düzgün çalışmayacak ve tam tersi sonuçlanacaktır.

Daha İyi Dönüşüm Oranları
Mobil uyumlu bir web sitesi tasarımınız yoksa, yeni bir izleyiciniz herhangi bir harekete geçirici mesaj düğmesini her tıkladığında, mevcut siteniz, onları başka bir cihaza özel zamana yönlendirecektir. Bu durum, birden fazla kez olduğunda, izleyici büyük olasılıkla bekleme süresinden sıkılır ve daha iyi bir seçenek için sitenizi terk eder. Tüm cihazlarda tek tip ve çekici web siteleri elde etmek için responsive web sitesi tasarım hizmetlerini kullanmak en iyisidir. Bu, ilk kez görüntüleyen kullanıcıların müşterilere daha hızlı dönüşmesine yardımcı olacaktır.

Tasarım Tutarlılığı
İşleyen bir web sitesini planlamak ve tasarlamak zaman alır. Şirketiniz, her farklı cihaz için aynı web sitesinin farklı sürümlerini yapmak istiyorsa, bu oldukça yorucu bir iş haline gelecektir. Responsive web sitesi tasarım hizmetlerini tercih ettiğiniz de, yalnızca tek bir web sitesi tasarlamanız yeterli olacaktır. Aynı şey için harcanan zamanı ve maliyeti azaltacak ve şirketiniz için iyileştirme sağlayacaktır.

Analizi Rapor Etmek Daha Kolay
Farklı cihazlar için aynı web sitesinin birden fazla sürümüne sahip olduğunuzda, analitiği izlemek daha zor hale gelmektedir. Çeşitli sürümlerden gelen trafiğe sahip olacaksınız ,bu sebep ile birden fazla konuşma olacak ve bunlara geri dönmek için zaman ayırabilirsiniz. İzleyicileriniz gecikmeden hoşlanmayabilirler. Ancak responsive web sitesi için Mersin web tasarım ekibimiz, her cihazdan yerinde eylemleri kontrol edip izleyebileceğiniz tek bir duyarlı siteye sahip olmanızı sağlamaktadırlar..

Daha Kolay Maliyet İle Etkin Site Yönetimi
Masaüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için ayrı siteler oluşturmak kolay değildir. Şirketin, iki farklı idari arayüz tasarlayacak iki farklı tasarım ekibine yatırım yapması gerekecektir. Bu daha fazla harcamaya neden olmaktadır. Tek bir responsive site ile, şirketiniz bir çok amaçlı ve her şeye uygun tasarım oluşturabiliriz.

Daha İyi Sosyal Medya Kapsamı
Tüm sosyal medya etkinliklerinin yarısından fazlası telefonlar aracılığıyla gerçekleşir. İşletmenizi tanıtmak istiyorsanız, mobil uyumlu bir web sitesi tasarımı üzerinde çalışmak çok önemlidir. Ancak o zaman şirketiniz hak ettiği takdiri kazanacaktır.

Responsive bir web tasarım şirketi arıyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız.
Responsive web tasarımının avantajlarını öğrenmek ve mobil uyumlu bir web sitesi tasarımı elde etmek için Code Center Yazılım hizmetlerimizdeki Mersin web tasarım uzmanlarımız ile iletişime geçin.