Menu
Başarısız Web Tasarım Nedenleri

Başarısız Web Tasarım Nedenleri

WEB SİTENİZİN BAŞARILI OLAMAMASININ NEDENLERİ
Mersin Web Tasarım ekibimizin yaptığı araştırmalara göre; işletmeler ve bireyler, web tasarımlarının neden gerçekten iyi gitmediğini merak etmektedir. Bir çok nedeni bulunmaktadır. Web sitenizin oluşturulmasına yardımcı olması için sözleşme yaptığınız web sitesi tasarım ajansından başlayarak, web sitesinde sahip olduğunuz içeriğin türüne ve web sitenizin genel optimizasyonuna kadar hepsi gerçek önemlerdir.

Web sitenizin asla başarılı olamayacağı en önemli nedenleri tartışırken, optimizasyonun gücü fazla vurgulanamaz. Optimizasyonlarda bakmamız gereken maddeler ise;

1) İçerik optimizasyonu
o Görüntü optimizasyonu
o Metin optimizasyonu

2) Tasarım optimizasyonu
o Komut dosyası / kod optimizasyonu
o CSS küçültme
o Js küçültme

3) Arama motoru optimizasyonu
o Sayfa İçi Optimizasyon
o Teknik Optimizasyon
o Sayfa Dışı Optimizasyon

Mersin web tasarım ekibimiz, bir web sitesinin iyi gitmemesinin bu nedenlerinden kaçınmak için optimizasyona öncelik vermektedir. Web sitenizin etrafındaki içerik iyi yönetilmeli ve görseller stratejik olarak kullanılmalıdır. Görsellerin ve videoların binlerce kelime konuştuğunu hepimiz bilmekteyiz, ancak web sitesi düzeni için görseller kullanılırken bilinç çok önemlidir.

Web sitenizin asla başarılı olamamasının en önemli nedenleri
Mersin web tasarım ekibimizden, aldığımız bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Dikkat etmeniz gereken maddeler ise;

o Kötü yapılandırılmış web sitesi
o Zayıf içerik yapıları ve kurulumları
o Yetersiz içerik optimizasyonu
o Net içerik odağı eksikliği
o Kötü menü ve gezinme makyajı
o Zayıf şema yapıları
o Zayıf başlık ve meta etiketler
o Zayıf (SEO) arama motoru optimizasyonu
o Kötü renk düzeni
o Çekici olmayan içerikler veya makaleler
o Yetersiz sayfa kelime sayısı
o Kötü yapılandırılmış CTA'nın harekete geçirici mesaj düğmesi
o Kötü kullanıcı deneyimi
o Zayıf bağlantı yapıları

İçerik optimizasyonu, web sitenizin daha iyi performans göstermesini nasıl sağlayabilir?
İçeriğiniz iyi optimize edilmiş ve organize edilmişse, web siteniz kesinlikle 10 kat daha iyi performans gösterecektir. İnsanların ilgi alanlarını, iyi düzenlenmiş içeriği okumayı sevme nedenlerine dönüştürebilirsiniz.
Web sitesi kullanıcısı hemen çıkma oranları, iyi optimize edilmiş içerik ve kullanıcılarınızın dikkatini çeken ilginç makaleler ile düşme eğilimindedir.

İçerik optimizasyonu, daha iyi ve daha hızlı yükleme süresi için web sitesi görsellerinizin optimizasyonunu da içerdiğinden, içerik optimizasyonu web sitenizin yanıt süresini artırabilir.
Mobil ve masaüstü için ortalama sayfa yükleme süresi 5 saniye olması gerektiğinden, kullanıcılar web sitenizin yüklenmesini beklerken yorulmak istemezler. Çoğu kullanıcı bu süreden daha fazla açılma süresi beklediğinde, sizi ziyaret etmekten vazgeçebilir.
İçerik Dağıtım Ağları (CDN), web sitesi içeriklerinizi, özellikle de görseller ve videolar gibi medya varlıklarını optimize etmenin de başka bir harika yoludur.

Tasarım optimizasyonu web sitenizi nasıl geliştirebilir?
Tasarım optimizasyonu, her web sitenin anahtarıdır. Tasarım optimizasyonu, web sitenizin her bir kodunu optimize etmeyi içerir .
Bunlar şunları içerir;

1. Javascript küçültme
2. CSS küçültme
3. Sunucu yanıt süresini azaltmak için tarayıcı önbellek sistemi
4. G-zip sıkıştırma ve benzerleri

Kod küçültme; küçültme kelimesi basitçe sıkıştırmayı temsil eder, gerçek boyutundan nispeten daha küçük bir boyuta gerçek kod sıkıştırma işlemidir. Gerçek kodun genel işlevselliğini etkilemez. Bu araç, kod yapısındaki gereksiz öğeleri, örneğin boşluk, yeni satır ve daha fazlasını alır.
Kod küçültme, gerçek kod boyutunun% 10 % 95'ini azaltır! Bu, web sitenizin öncekinden daha hızlı çalışmasını sağlar.

Arama Motoru Optimizasyonu web sitelerine nasıl yardımcı olur?
Bir web sitesine sahip olmak yolculuğun sadece ilk adımı, arama motoru optimizasyonu ise yolculuk içindeki bir süreçtir.
Arama motoru optimizasyonunun önemi, hiçbir çevrimiçi işletme sahibi tarafından göz ardı edilemez. Bunun dışında web sitenizi Google'da ve diğer arama platformlarında görünür kılar. Odak noktası, web sitenizin ne tür bir ilgi gördüğüdür..
Var olan web sitenizde sizde bu soruları soruyorsanız!
Arama ağlarında ne kadar iyi sıralanırım?
Kaç tane geri dönen ziyaretçi alıyorum? ve web siteme her gün kaç kullanıcı geliyor? gibi tüm sorunlarınızı Mersin web tasarım ekibimizle tüm sorunlarınızı çözebilmeniz için bizlere ulaşabilirsiniz.