Menu
7 Adımda Web Tasarımı

7 Adımda Web Tasarımı

 
Başarılı Bir Web Sitesi Nasıl Tasarlanır?

Mersin Web Tasarım ekibimiz; iyi bir web tasarımı, yalnızca her sayfanın değil, her öğesinin bir amaca hizmet ettiği uyumlu bir bütün olduğunu düşünmektedir. Her ayrıntı bir ruh hali uyandırmak için birlikte çaba göstermelidir.
Öncelikle web tasarımı için hedefler belirlemelisiniz. Bir blog sitesi mi? Dönüşüm sağlamak için mi var? Web tasarımınızdan memnun mu değilsiniz?  Veya aşağıdakiler gibi çeşitli nedenlerle yenisine mi ihtiyacınız var?

o Satışlar / dönüşümler eskisi gibi değil mi?
o Tasarım eski mi görünüyor?
o Zayıf kullanıcı deneyimi hakkında şikayetler mi alıyorsunuz?
o İş değişti ve web tasarımınız artık sizi yansıtmıyor mu?
o Veya başka bir sebep?
 
Öncelikle web sitenizde aç sayfaya ve tam olarak hangi sayfalara ihtiyacınız olacağını düşünmeniz gerekecek. Web tasarımınızın iki basit hedefi vardır. Geri dönüşüm elde etmeli ve iyi görünmelidir. Elbette bunlar birbiri ile bağlantılı konular. İşe başlamadan önce, Mersin web tasarım için bu ikisinin dışında başka hangi, daha özel hedefleriniz olduğunuda keşfetmeniz gerekebilir..

1. Sitenin Amacı
Web sitesinin tasarımı, sitenin amacı ile bir bütün halinde olmalıdır . Örneğin, asıl amacımız sitemize daha fazla ziyaretçi çekmek ise ve tasarımını yaptığımız site yemek üzerineyse, sayfaları tasarımın amacına uygun olarak şekillendirmeliyiz. Bir yemek tarifi veriyorsak tarif içerisindeki malzemeleri yayınlayarak sitemizi cezbedici kılabiliriz. Bu şekilde satışa yönelik daha fazla ziyaretçiyi sitemize çekebiliriz. Yani ürünün avantajları, ya da tam olarak ne olduğunu açıklamak için karmaşık bir yapı tercih etmek yerine daha basit ve ziyaretçileri bilgilendiren sayfalar oluşturabiliriz.
Sayfanın amacı içeriğini, içeriği ise görseller ile tamamlayabiliriz.

2. Kavramsal Bir Yaklaşım Edinilmeli
Bir web tasarım içerisinde yer alan tüm sayfalar ile bir bütünük sağlamalıdır İlk olarak, Mersin web tasarım için bir konsept belirlememiz gerekmekte. Ürünü gösteren ve ön plana çıkaran birkaç farklı konsept tasarlamalıyız. Birçok sektör için ne kadar düzgün ve iyi yapılmış olursa olsun tek bir sayfadan oluşan web tasarımları artık faydalı bir model oluşturmamakta. Sitenin akılda kalıcı olabilmesi için bir hikayesi ve akışının olması gerekmekte. Bu yüzden web site tasarımında birden fazla sayfanın yer alması işletme adına daha sağlıklı sonuçlar yaratmaktadır. Firmanızın hikayesini web tasarım ekibimiz sizler için en sağlıklı şekilde oluşturacağına emin olabilirsiniz.

3. Marka Kimliği
Genellikle sadece web tasarımıyla değil aynı zamanda marka kimliğiyle de çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Böylece web sitenizi markanıza uygun bir ruh haliyle tasarlamaktayız. Firmanızın stiline uygun bir web tasarım oluşturarak sizleri daha iyi ifade edebiliyoruz. Grafik tasarım ve Mockuplar ile ziyaretçilerinize sizleri daha iyi anlatabilmeye özen gösteriyoruz. Böylelikle ziyaretçileriniz sitenizde zaman geçirdiğinde firmanızın ruhuna hakim olabileceklerdir.

4. Görsel Düzen ve İçeriklendirme
Marka kimliğimiz ve kavramsal yaklaşımımızı belirledikten sonra bir saniyeliğine duraksayarak tüm bunları görsel bir düzen içerisine yerleştirmeliyiz. Artık mümkün olan en sağlıklı görsel tasarımı oluşturmanın zamanı geldi.

Görsel düzen ve içeriklendirme çok önemlidir, tüm bu bilgilerle bir web sitesini firma kimliğine uygun ve anlamlı yapabilirsiniz. Tasarım esnasında kullanılan tüm metaryelerin ve resimlerin bir amacı olduğu için sitede olmasına özen gösterilmelidir. Web tasarımınız; sadece tasarım için var olmamal, aynı zamanda bu görsel düzen firmanızın kimliğinide yansıtmalıdır.

5. Prototip Oluşturma
Uuppss! İş akışımızda prototip aşaması yok. Müşterilerimiz tasarımları tamamlandığında tam olarak ne elde edeceklerini görmektedirler. Sürpriz sonlara maalesef  mersin web tasarım ekibimizde yer yok.

Web tasarımı sürecimizde;

o Şeffaf bir şekide her an sitenizin ne durumda olduğunu görebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
o Tamamlanma süresi konusunda sizlere verdiğimiz bitiş tarihine uygun olarak hareket etmekteyiz.
o UI ve UX kavramlarını ön planda tutarak sitenizin tüm cihazlarda web protokollerine uygun görünmesi konusunda çalışmalar yapmaktayız.
 
6. Daha İnce Detaylar ve Her Şeyi Şekillendirme
Bu hareket; görsel, video, veya 3 boyutlu çalışmaları revize etme adımıdır. Aynı zamanda her şeyi yeniden gözden geçirme adımıdır. Tasarımı çok yorduğunu düşündüğümüz bazı görsel ve video içerikleri yeniden düzenlemekteyiz.

7. Geliştirme ve yayınlama
Web tasarımını gerçekten yayınlamadan önce, hala birkaç şeyin kaldığını biliriz. En önemlisi ise, mobil görüntünün uyarlanabilmiş olmasıdır. Trafiğin% 60'ından fazlası mobil cihazlardan gelmekte ve bazı web sitelerinde bu oran % 70'in üzerine çıkmaktadır. Mobil sürümü doğru bir şekilde tasarlamak çok önemlidir.Ekibimiz Mersin web tasarım  mobil görüntünün kusursuz olması adına ekstra çaba sarfetmektedir. Web sitenizin tüm mobil cihazlarda kusursuz bir şekilde görünmesi için gerekli tüm responsive çalışmalarını gerçekleştirmekteyiz.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra artık web sitenizi yayına alarak firmanızın dijitalleşen dünyada bir adım daha önde olmasını sağlamaktayız.