Menu
Facebook'ta Reklam Yönetimi

Facebook'ta Reklam Yönetimi

Geniş kullanım ve kitlesel nüfus nedeniyle, sosyal ağlar, kullanıcıları ve alıcıları teşvik etmek için gereklidir. Sosyal ağlar önemli ölçüde ve birçok yönden iletişim şeklimizi değiştirdi.
Rekamcıysanız ana soru şudur: Reklamlarınızı doğru kitleye hedefliyor musunuz?
Çevrimiçi B2B hedef kitlenizi hedeflemek için Mersin sosyal medya ekibimiz, kazanma stratejileri ve Facebook'ta reklam yapmanın doğru yolu hakkında daha fazla bilgiyi bizlerle paylaştılar.


B2B'yi nasıl hedefliyorsunuz?

Nasıl kullanılacağını biliyorsanız, işletmeniz için Facebook faydalı bir reklam aracı olabilir. Facebook, genellikle kullanıcıların konumuna, demografisine, iş unvanına ve diğer profil bilgilerine dayalı olarak birçok farklı hedef kitle hedefleme seçeneği sunmaktadır.
Amacımız; reklamı, muhtemelen müşteriniz veya müşteriniz olma eğiliminde olan belirli bir Facebook kullanıcısı grubuna göstermektir.
Facebook'ta daha iyi hedefleme için, potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve kampanyalarda başarılı olmanıza yardımcı olacak doğru Facebook Reklam stratejilerini sizlere sağlıyoruz. İnsanların markanız ve hizmetiniz hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgilenmesini sağlamak için Reklamlarınıza doğru mesajları göndermek oldukça önemlidir.
Bir kitleyi konum, kullanıcı davranışı, ilgi alanları ve demografi gibi farklı ilgi alanlarına göre hedefleyebilirsiniz.


B2B kitlenizi hedeflemek için kazanma stratejileri

Bir B2B şirketiyseniz, muhtemelen Facebook'ta işletme sahiplerini nasıl hedefleyeceğinizi merak ediyorsunuzdur.
Mersin sosyal medya etkili hedefleme stratejileri aşağıdakileri uzmanlarımızın içermektedir;

1. Facebook Pixel ile Facebook'taki işletme sahiplerini hedefleme
Facebook Pixel, Facebook reklamcılığının etkinliğini doğru bir şekilde ölçen ve kampanyalarınız ve izleyicileriniz hakkında size daha iyi bilgiler veren analitik bir araçtır.

2. Çevrimiçi iş yayınlarını okuyan kişileri hedefleme
Daha da iyi sonuçlar almak için ayrıntılı kitle hedeflemeyi planlıyoruz. Çevrimiçi girişimci dergileri ve yayınları okuyan kişileri hedefleyin.

3. İşletme sayfası sahiplerini hedefleme
Mersin sosyal medya ekibimiz diğer stratejilerinden biride "İşletme sayfası insahipleri" gibi belirli bir kişi grubunu hedeflemenizdir. Ayrıntılı hedefleme için bölüme gidin ve "işletme sayfası sahipleri" veya "Facebook sayfası yöneticisi" girin. Birisi bir Facebook işletme sayfasının yöneticisiyse, aynı zamanda işletme sahibi olma ihtimali de büyüktür.

4. "İşletme" anahtar kelimesine göre hedefleme
Ayrıntılı hedefleme bölümüne giderek ve "iş" anahtar kelimesini yazın. Bu şekilde, Facebook'ta daha fazla işletme sahibi bulacaksınız. Hizmetinizi kullanma veya ürününüzü satın alma olasılığı daha yüksek olan en alakalı işletme sahipleri grubunu hedefleyin.

5. Farklı B2B iş unvanlarına göre hedefleme
Sahip, CEO, genel müdür ve diğer iş unvanları gibi farklı anahtar kelimeleri de arayabilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşmak için ayrıntılı hedeflemenizi genişletme seçeneği tabi ki var. Bu kutuyu işaretli olarak işaretlediğinizden emin olun. Bu şekilde Facebook, hedef kitlenizi büyütebilir ve aradığınız belirli iş unvanıyla ilgili daha fazla benzer kişi bulabilirsiniz.

6. Bir e-posta listesi müşteri veya müşteri hedefleme
Facebook'un benzersiz reklamlarla potansiyel müşterilere ulaşmak için e-posta listenizi yüklemenizi sağlayan yararlı bir özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz?
Facebook Reklamlarında web sitenizi ziyaret eden en az 100 ila 1000 kişiden oluşan bir liste, potansiyel müşteriler, müşteriler ve müşterilerin bir listesini yükleyebilir ve benzer bir kitle oluşturabilirsiniz. Bu şekilde Facebook, yüklenenler listenize daha fazla benzer insanı, yani işletme sahiplerini bulmanıza ve hedeflemenize yardımcı olacaktır.
İşinizi büyütmenin ve hedefli Facebook reklamcılığı ile müşterilerinizle etkileşim ve müşterilerinizle iletişim kurmak için Mersin sosyal medya uzmanlarımızla sosyal medyanın avantajını kullanmanızın zamanı geldi.
Hala karmaşık görünüyorsa veya vaktiniz yoksa Mersin sosyal medya uzmanlarımız size yardımcı olabilirler.
Code Center Yazılım Hizmetlerimiz ile kalifiye ve deneyimli pazarlama ekibimiz, insanları Facebook reklamlarınıza tıklamaya, ürününüzü satın almaya veya e-posta listenize kaydolmaya nasıl ikna edeceğinizi bilir.