Menu
Sosyal Medyada Bilmeniz Gereken 3 Neden!

Sosyal Medyada Bilmeniz Gereken 3 Neden!

Sosyal Medyada Bilmeniz Gereken 3 Neden!

Mersin sosyal medya ekibimiz  sosyal medyanın markanız için önemi bildiğiniz kadar, yapılan ufak hataların da nelere yol açabileceğini kesinlikle bilmeniz gerektiğini düşünmekte.
Herhangi bir şirketin mersin sosyal medya hesaplarından herhangi bir profilini açarsanız, yüksek kalitede olmayan, gönderilerin düzenli olmadığını, gönderiler ve paylaşılan gönderiler arasında uyum olmadığını göreceksiniz. Markanın, ne türde olan resim ve açıklamalarına hepimizin kesin olarak tanıklık etmişliğimiz vardır. Böylesine yoğun nüfuslu iletişim kanalları aracılığıyla markalarını / şirketlerini güçlendiren insanlarda olumsuz olabilecek nedenlerin ortaya çıkmasına aslında ne yol açtı?

Sektöründe başarılı birçok işletmenin düştüğü ufak hatalardan birisi de; hedef kitlelerini bilmiyor olmalarıdır. Mersin Code Center Yazlım hizmetlerimizden, Mersin sosyal medya alanında ki ekibimize; sosyal medya da yapılan başarısızlık nedenlerini sizler için sorduk.
Markanız da vermek istediğiniz mesajınızı tüm dünyaya ulaştırmaya çalışıyorsanız,
Herhangi bir geri bildirim veya takipçi almayı nasıl beklersiniz?
Markanızla vermek istediğiniz mesajınızı öncelikle hedef kitlenize değil de tüm dünyaya vermeye çalışırsanız; tüm kaynaklarınızı, gücünüzü ve zamanınızı boşa harcamış olacaksınız. Kime hitap ettiğinizi bilmezseniz, sizi müşterilere veya müşterilere dönüştürebilecek insanlarla herhangi bir bağlantı kurmaktan kendinizi otomatik olarak sınırlarsınız.

Hedef kitlenizi ve onların arzularını, ihtiyaçlarını anlamak ve sizin (veya şirketinizin) bu ekosistemde tam olarak nerede olduğunuzu bilmektir. Sosyal medyadaki varlığınızı, işletmeniz için anlamlı bir şeye dönüştürmek çok önemlidir.
Markaların çoğu tutarlı değiller… Evet tutarlı olmadığınız sürece işletmeniz adına olumsuz performans yakalamaya devam edeceksiniz!

Mersin grafik tasarım yönetimi söz konusu olduğunda; tutarlılık, hedef kitlenizi / takipçilerinizi geliştirmenin en önemli bir parçasıdır. Elbette kimseyi her gün yeni makaleler, yazılar, resimler vb. göndermeye ikna etmeye çalışmıyoruz. Sosyal ağlarda tutarlılık, size uygun bir program oluşturmayı (günlük, iki veya üç günde bir, haftalık…) ve bunu takip etmeyi içerir. Düzenli duyurular ve kitlenizi uzun süre bilgilendirmek, markanızın sosyal ağlarda daha güçlü bir şekilde var olmasına ve hedef kitlenizin üstüne çıkmanızı sağlar.

Birçok markanın tek hedefleri takipçi kazanmak..!
Özel gücü veya statüleri temsil ediyormuş gibi düşünülerek yola çıktığımız takipçi toplama günleri çoktan geride kaldı. Çok sayıda takipçi harika görünse de, aynı takipçiler asla müşteriniz olmaz. Hatta gerçek şu ki; müşteriniz olmazsa maalesef markanıza da yardımcı olamazlar.Tek amacınız takipçi kazanmak olursa eğer, hedef kitleniz hakkında ek bilgi toplamak için kullanabileceğiniz istatistikleri de bozmuş olursunuz.
Mersin sosyal medya uzmanlarımız, tüm bu nedenlerinin farkındalığı ile markalaşmanın önemini bilmektedirler. Sizde markanıza değer katmak istiyorsanız; Mersin Code Center Yazılım hizmetlerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.