Menu
Pazarlama Trendleri

Pazarlama Trendleri

2021’DE İZLENECEK PAZARLAMA TRENDLERİ

Mersin Code Center Yazılım hizmetlerimiz ile Mersin Sosyal Medya ekibimizin pazarlama stratejisi ile izleyebileceğiniz avantajlardan bahsetmek istiyoruz.
Her büyüklükteki şirketin kullanabileceği pazarlama araçları, kanalları ve stratejileri ile havuzlarını büyümeye devam etmektedir. Bahsedeceğimiz altı pazarlama eğilimi zaten köklerine sahipken, 2021'de patlayıcı bir büyüme görecek ve sizi daha üst seviyeye taşıyacak bazı avantajlara değinmemiz gerekirse;

1. Sosyal Bilinçli Bir Kitleyle Özgün Olmak 
2021'in en büyük trendlerinden biri, tüketicilerin etkileşim kurdukları markaların ürünlerini satın almak istemeleridir. Ancak bir ürünü basitçe tanıtmak, onları bir markaya bağlamaya yetmez.
Sosyal ağlardaki tüketicileriniz içi boş kelimelerden fazlasını bekleyeceklerdir. Tüketiciler, markaların ürünlerini alırken karşılaştığı sorunlarda markaların gerçekten çözüm odaklı olduklarını görmek isteyeceklerdir.

Pazarlamacılar,günümüz de geçmişte olduğundan daha sosyal olarak, bilinçli bir pazarlama strateji oluşturmak zorundadırlar. Bu da, markaların her sıcak konuda aktif olmaları gerektiği anlamına gelmemekle beraber, Mersin sosyal medya ekibimize göre sosyal medyada vurguladığınız konularda markanızın özgünlüklerini göstermenin yollarını bulmanız gerektiği anlamına gelir.

2. Sosyal Ticarette Büyük Büyüme
Yaşadığımız pandemi süreci, e-ticarete geçişi hızlandırmış durumda. Örnek vermemiz gerekirse, Facebook ve Instagram gibi güçlü sosyal medya platformları, herkesin çevrimiçi bir e-ticaret mağazası kurmasını sağlayan "Mağazalar" ı tanıttı. Bu sosyal medya siteleri diğer alışveriş siteleri ile birlikte yeni alışveriş özellikleri sunmaya devam edeceğinden, sosyal ticaretin 2021'de çok büyük olmasını beklemek mümkün...

Markaların, Mersin sosyal medya ekibimiz ile içerik oluşturarak kendi içeriklerinden hızla satış yapmaları için iyi bir sosyal medya yönetimine ihtiyaçları vardır. Hangi platformlardan satış yapmanız gerektiğini ve etkileyici pazarlama programlarının nasıl kullanılması gerektiğini Mersin sosyal medya ekibimiz sizin yerinize düşünecektir.

3. Yeni Sosyal Medya Platformları Daha Fazla İlgi Kazanacak
Sosyal medya alanındaki patlayıcı büyümelerinden dolayı Clubhouse ve TikTok'tan bahsetmeye devam ediyoruz. İnstagram ve Facebook gibi daha eski sosyal medya uygulamalarının yanı sıra Clubhouse ve TikTok geliştirmiş olduğu farklı özelliklerle bizlere yenilik sunduğu için uzun bir süre dilimizden düşmeyeceğe benziyor.
Mersin sosyal medya ekibimiz ile, markanız da herhangi bir platformda yerel bir varlık oluşturabilirsiniz.

4. Yine de Stratejik Olmak
Pandemi sürecinde online alışverişin artmasıyla, belirli e-ticaret ve pazarlama trendleri hızlanmış durumdadır. Bu da dijital pazarlama da satışları etkileyecek henüz öngöremediğimiz değişiklikleri, malesef beklememiz gerektiği anlamına geliyor.
Şirketlerin; pazaryerlerinin nereye gittiği konusunda aktif kalmaları ve onlarla birlikte hareket etmeleri gerekir. Ancak aynı zamanda markada kalmaya ve her yeni sitenin veya trendin kitlelerine nasıl sunum yapacakları ve nasıl bağlantı kuracaklarını belirlemesi konusunda dikkatli olmaları gerekir.

Her eğilime karşı koyan bir pazarlama gerçeği vardır ki; Hedef kitlenizin kafasını asla karıştırmamalısınız. Hangi eğilime yönelirseniz; markaya bunu doğru yansıtarak sadık kaldığınızdan emin olmalısınız.
Mersin Code Center Yazılım hizmetlerimizden; Mersin sosyal medya ekibimize ulaşarak pazarlama stratejileri ve sosyal medya hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.