Menu
Facebook Ölüyor Mu?

Facebook Ölüyor Mu?

En Büyük Sosyal Medya Platformunun Geleceği:

Facebook Ölüyor mu?
Mersin sosyal medya hizmeti ekibimiz iyi bir itibarı olmadığı için, "Facebook ölüyor mu?" sorusuna cevap arıyor, ancak yapılan istatistiklerde Facebook'un hala hayatta olduğu sonucunu görüyoruz.
Gerçek şu ki, Facebook eskisi kadar havalı değil ama hiç şüphesiz ki güncel kalarak ölmemektedir. Mersin Sosyal Medya Yönetimi ekibi araştırması.

Facebook, 2,79 milyar aktif aylık kullanıcısı ile hala en büyük sosyal medya platformudur. Her ne kadar en büyük sosyal medya platformu olsa da Facebook, sosyal medya platformuna pek ilgi duymayan gençler ve Z kuşağı arasında daha az popüler.

Ancak, satış ve reklamcılıktan bahsederken hala en popüler ve lider platformlardan biridir. Facebook reklamları, işletmenizi pazarlamanın diğer tüm reklam kanallarından daha kârlı bir yoludur.
Birçok şirket ve çevrimiçi mağaza hala Facebook aracılığıyla müşterilerini çekmektedir. Kullanıcılar olarak çoğumuz, arkadaşlarımız, ailemiz, meslektaşlarımızla etkileşim kurmak ve farklı sayfaları, grupları, haberleri, işletmeleri vb. takip etmek için her gün Facebook'u kullanmaktayız.
Her zaman bir sosyal medya kanalının ölme riski vardır, ancak en son istatistikler, Facebook'un hala küresel bir izleyici kitlesine sahip olduğunu ve hala popüler olduğunu gösteriyor. Günümüzde Facebook henüz kullanıcı sayısında bir düşüş yaşamadı.

Bugün Facebook'u kullanan kullanıcılar kimler?
Facebook'un popülaritesi düştüyse, muhtemelen Facebook kullanan milyarlarca kullanıcının kim olduğunu merak edebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından oluşan kitleler, tüm yaş gruplarını temsil etmektedir.
Yapılan istatistiklerde, Facebook kullanıcılarının en önemli demografik grubu 18-24 yaş arası kadınlar ve 25-34 yaş arası erkek kullanıcılardır. Küresel aktif Facebook kullanıcıları % 9,6'sını oluşturuyorlar.
İstatistikler, hane halkı geliri yılda 30-60 bin dolar olan kullanıcıların% 88'inin Facebook kullandığını gösteriyor. Facebook kullanıcılarının% 86'sı yılda 100.000 $ + gelire sahip ve kullanıcıların% 81'i 60-70.000 $ kazanıyor. Bu, reklam verenler için alakalı ve önemli bilgilerdir. Mersin sosyal medya ile uyarlanmış reklamlarla farklı gelir düzeylerinizi hedefleyebilirsiniz.

İstatistikler yükselmeye devam ediyor
Facebook, sosyal medya dünyasını değiştirdi. Bugün hala hayatımızın önemli bir parçası olmaktadır. Eldeki verilere göre, 2025 yılında, Facebook kullanıcı sayısı 237.8 milyona 228.6 milyon artması beklenmektedir. İstatistikler ABD'ye aittir.
Facebook hala küresel olarak en çok kullanılan sosyal medya platformudur, bu nedenle bundan yararlanmak mantıklı görünüyor.

2020'de Facebook'un toplam reklam geliri 20,7 milyar dolardı. Bunu akılda tutarak, Facebook, dönüşüm, sosyal medya trafiği ve ROAS söz konusu olduğunda hala önemlidir. ROAS reklam maliyetlerinizin getirisini gösterir. ROAS online reklamları değerlendirmek için en çok tercih edilen temel yöntemlerden bir tanesidir.
İstatistiklere göre, tıklamaların% 88'i Facebook Feed'inden geliyor, bu da Facebook feed'in oldukça yüksek bir ROAS sağladığı anlamına geliyor.

En son Facebook anketi, dünya çapındaki kullanıcıların 2 / 3'ünün haftada en az bir kez yerel işletme sayfalarını ziyaret ettiğini göstermektedir. Bu nedenle Facebook işletme Sayfanızı en son haberlerle düzenli olarak güncellemeniz işletmeniz adına çok önemlidir. Çevrimiçi varlık herhangi bir işletme için çok önemli olduğundan, işletmenizin farkındalığını artırmak her zamankinden daha önemli olmaktadır.

Sizde sosyal medya platformunda çevrimiçi olup, işletmenize daha fazla değer katıp işletmenizin potansiyelini yükselmeniz için Code Center Yazılım Hizmetlerimizdeki, Mersin sosyal medya uzman ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
Avrupa Bölgesel Kalkınma, Rekabet Edebilirlik ve Uyum Programından eş finansman alan taraf.